VCELL POWER Co., Ltd tarjoaa uusimman myytävän 3,2 V 280 Ah prismaattisen ladattavan LiFePO4 akun. Tämä suurikapasiteettinen yksittäinen akku on perusta luotettavien energian varastointijärjestelmien ja tehokkaiden voimalaitteiden rakentamiselle. Sen ydinetu on LiFePO4-kemiallisen järjestelmän tuoma turvallisuus ja erittäin pitkä käyttöikä. Ota yhteyttä nyt saadaksesi eksklusiivisia ratkaisuja ja erittäin kilpailukykyisiä hintoja ja avaa uusi luku tehokkaista, turvallisista ja edullisista energiasovelluksista!
Laadukas 3,2V 280Ah prismaattinen ladattava LiFePO4-akku on tullut valtavirran valinta energian varastointimarkkinoilla sen erittäin korkean turvallisuuden, pitkän käyttöiän ja erittäin alhaisten hintaedun ansiosta. Se on ihanteellinen valinta energiaa varastoiville voimalaitoksille, sähköbusseille, UPS:ille ja muille aloille. VCELL POWER CO., LIMITED tarjoaa sinulle 2 vuoden takuun. Tuemme myös modulaarista sarjaliitäntää ja konfiguroimme älykkään BMS:n valvomaan akun lämpötilaa, jännitettä ja virtaa reaaliajassa ja voimme lisätä viestintätoimintoja.
| Akun tyyppi | LiFePO4-akku |
| Malli | LF280 |
| Nimellisjännite | 3,2V |
| Nimellinen kapasiteetti | 280 Ah |
| Latauksen katkaisujännite | 3,65V |
| Purkauksen katkaisujännite | 2,5V |
| Vakiolatausvirta | 140A |
| Suurin latausvirta | 280A |
| Vakiopurkausvirta | 280A |
| Suurin jatkuva purkausvirta | 560A(<30S) |
| Huippupurkausvirta | 0 ~ 55 ℃ |
| Latauslämpötila | -20-65 ℃ |
| Purkauslämpötila | ≤0,25mΩ |
| Paino | Noin 5,8 kg |
| Cycle Life | ≥6000 sykliä @0,5C/0,5C 25 ℃:ssa |
| Koko | 173,7±0,5*71,7±0,8*207,2±0,5mm |
3,2V 280Ah prismaattinen ladattava LiFePO4-akku erittäin suurella yksittäiskapasiteetilla, parantaa tilankäyttöä; Akun käyttöikä yli 10 vuotta, vähentää merkittävästi kustannuksia; Tukee syvälatausta ja purkamista, mikä eliminoi säännöllisen huollon tarpeen, mikä säästää aikaa ja vaivaa.
3,2V 280Ah prismaattista ladattavaa LiFePO4-akkua käytetään laajalti verkkoon kuulumattomissa aurinkosähköjärjestelmissä, matkailuautoissa, AGV-, sähköauto-, meri-, sähköbusseissa, UPS-järjestelmissä jne.
Korkea turvallisuus. LiFePO4-materiaalilla on oliviinirakenne ja korkea lämpöstabiilisuus, joten se ei ole helppo syttyä tuleen tai räjähtää.